Malinois

20. 11. 2016 - Dnes proběhlo první letošní lavinové cvičení s Enigmou a byla opravdu moc šikovná!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. 10. 2016 - Na Vlašských Boudách v Krkonoších nad Velkou Úpou proběhly od 6.10 do 8. 10. atesty kynologické brigády Horské služby. Zúčastnili jsme se s Enigmou atestů ,,nanečisto,, a byl to příjemně strávený čas plný nových poznatků a dojmů. Více informací naleznete zde: http://www.horskasluzba.cz/cz/horska-sluzba/kynologie/aktuality-z-kynologie/2332-atesty-kynologicke-brigady-hs

24. 9. 2016 - Zasloužený odpočinek v Itálii na Palmové rivéře. Trénovali jsme, relaxovali a hlavně jsme si to užívali.

10. 9. 2016 - Dnes probíhala na Lipně akce ,,Lipno dětem aneb den s Integrovaným záchranným systémem 2016,,.

Hlavním lákadlem pro přítomné byla ukázka spouštění se psem z vrcholu stezky korunami stromů. O zaslouženou slávu se postarala naše Enigma, která si to moc užívala.

13. 8. 2016 - Vrátili jsme se ze cvičení kynologů Horské služby v Českém lese, kde jsme cvičili vyhledávání v rojnici a vyhledávání v opuštěných budovách. Více informací v odkaze - http://www.horskasluzba.cz/cz/horska-sluzba/kynologie/aktuality-z-kynologie/2298-kynologove-se-sjeli-do-ceskeho-lesa .

 

17.3. 2016 - Nás první certifikát - Vyhledávání osob v lavinovém terénu a to v pouhých 8-mi měsících! Jsme moc hrdí a těšíme se na další kurzy.

14. - 17. 3. 2016 - Účast na mezinárodním lavinovém kurzu. Trénujeme poslušnost, vyhledávání osob a létáme vrtulníkem. Moc jsme si to užili a Enigma poznala nové kamarády, se kterými se bude v budoucnu často setkávat.

24. - 27. 9. 2016 - Teprve chvilku doma, ale neflákáme se a cvičíme s Romanem Zelenkou na výcvikovém soustředění.

7. 8. 2015 - Velký den pro nás všechny. Dnes jsme si přivezli Enigmu domů. Setkání se zbytkem smečky proběhlo perfektně. Dogy se běželi s novým přírůstkem hned přívítat a bylo jasné, že bude mít po boku ty nejlepší ochránce a parťáky, které si mohla jen přát.

22. 7. 2015 - Byli jsme se dnes podívat na Ený a byla to láska na první pohled. I přes velké horko se ukázala jako velice aktivní štěňátko a předvedla se v tom nejlepším světle. Už se moc těšíme až s námi za pár týdnů pojede domů.

15. 7. 2015 - Po dlouhém a důkladném  výběru je rozhodnuto. Výběr fenky jsme nechali čistě na chovatelích, protože oni tráví nejvíce času se štěňátky a znají nejlépe jejich povahy a chování v různých situacích. Od začátku se tedy vybírala fenka,která se stane služebním psem Horské služby.  Vybrali pro nás fialovou fenku, pro kterou jsme vymysleli jméno Enigma.

12. 6. 2015 - Dostáváme skvělou zprávu! Dnes se narodila štěňátka po Atreyovi a Arven a to 4 kluci a 4 holky, tak uvidíme,  která fenka díky své povaze nakonec vyhraje a stane se členem naší smečky.

malinois

 

Rozhodli jsme se posílit naší smečku o Belgického ovčáka Malinois. Fenka bude služebním psem u Horské služby, takže budeme přidávat aktuality jak ze záchranařiny, tak z našich společných chvil. Po dlouhé době jsme konečně vybrali to správné spojení a fenečka by se měla narodit v červnu, takže v srpnu už ji budeme mít doma. Fena bude ze spojení JCH. Atrey Tichý Ruland (Pracovní pes KCHBO ČR- v kategorii záchranářský výcvik se umístil jak v roce 2013, tak i v roce 2014 na 1. místě!) a JCH. Arven Nieder Bohemia (vyznamenání Zlatý záchranářský kříž, diplom Statečné psí srdce) a bude z chovatelské stanice Nieder Bohemia .Věříme, že fenečka bude pokračovat po stopách úspěšných a odvážných rodičů a bude zachraňovat lidské životy. Naše Argentinky ji  určitě přijmou s velkou radostí a budou nadšení, že mají nového parťáka do smečky. Postupně budeme přidávat více novinek o naší "Malině".

 Best breeder webdesign